השירות ניתן באיזור המרכז והשרון בלבד

הטיפול בפרעושים וקרציות בכלבים וחתולים

Small yellow dog laying down in bed and biting his back

הטיפול בפרעושים ובקרציות בקרב כלבים וחתולים

קרציות ופרעושים מהווים מטרד לידידנו, ההולכים על ארבע. מעבר לתחושת אי נעימות, גרד ופצעים, הטפילים הללו גורמים לבעיות בריאותיות רבות, וביניהן מחלות עור, אנמיה, זיהומים, דלקות וכו'.
קדחת קרציות, המועברת על ידי קרציות הן לכלבים והן לבני אדם, עלולה במקרים קיצוניים אף לסכן חיים.
במאמר הבא נציג עבורכם טיפים חשובים לטיפול בפרעושים ובקרציות בקרב כלבים וחתולים:

 • הדברה – כידוע, בתקופת הקיץ החמה והלחה, מתרבים הטפילים הללו ולכן, מומלץ לבצע הדברה מבעוד מועד (אפילו עוד בתקופת האביב). חומרי ההדברה שוברים את מעגל ההתפתחות של הטפילים ופוגעים בהם כבר בשלבים הראשונים שלהם (ביצה וזחל). את ההדברה מומלץ לבצע בבית ובחצר, במיוחד באזור הרביצה (מלונה ומיטת הכלב). בנוסף, חשוב להקפיד להחליף ו/או לכבס בדים באופן תכוף, כטיפול מונע.
 • בדיקה יסודית – חשוב לבצע בדיקה חוזרת ונשנית הן של קרציות והן של פרעושים בגוף הכלב (או החתול) ובסביבתו הקרובה
  • קרציות – בבדיקת הימצאות קרציות בגוף הכלב, יש למקד את החיפוש סביב האף והאוזניים, בין האצבעות, בין כפות הרגליים ובבית השחי. במידה שמוצאים קרצייה, יש להוציא אותה באופן מיידי ולהטביעה במים
  • פרעושים – פרוות הכלב מהווה סימן חשוב לזיהוי פרעושים. מומלץ לבדוק בגב ובאזור החיבור של הזנב. כמו כן, יש להזיז את הפרווה ולחפש נקודות שחורות, שהן למעשה הצואה של הפרעושים. קיומן מעיד על העובדה כי הכלב סובל מפרעושים (גם אם לא נצפתה תנועה שלהם).
 • מספרה לחיות – פרווה נקייה ומסודרת, ללא קשרים, מהווה תנאי הכרחי לשמירה על בריאותם של הכלבים והחתולים. ספר כלבים מקצועי יבצע תספורת מתאימה (לגזע הכלב, לגודלו ולתנאי המחיה שלו) ובבד בבד, ידאג לשמור על הפרווה, המגנה על ידידנו השעיר מפני מחלות עור ומפגעי השמש.
 • היגיינה וטיפוח – שמירה על היגיינה וטיפוח (הן של פרוות הכלב והחתול והן של הסביבה) מסייעת בהגנה מפני קרציות, פרעושים ומיני טפילים אחרים:
  • קולר נגד קרציות הינו טיפול מונע, בטוח ויעיל
  • אמפולות נגד פרעושים מכילים, בדרך כלל, חומרים המכחידים את הפרעושים ומונעים בקיעת ביצים חדשות. חשוב להשתמש באמפולה, בתקופת הקיץ בתדירות חודשית.
  • שמפו נגד פרעושים וקרציות מסייע להרגעת העור (הנגוע בטפילים) ולהחלמתו. בהקשר הזה, חשוב לציין כי יש להתאים את סוג השמפו לצרכיו הייחודיים של הכלב. השירות החדשני, היעיל והנוח של רחיצת כלבים ניידת מאפשר לידידנו הנאמן ליהנות מניקוי וחיטוי יסודי ומקצועי ביותר.
  • כאמור, יש להקפיד גם על חיטוי סביבתי באמצעות חומרי הדברה ושמירה על ניקיון והיגיינה בבית, בחצר ובסביבה הקרובה של הכלב או החתול.

כלבים וחתולים הסובלים מקרציות ומפרעושים עלולים לפתח תגובות אלרגיות בלתי ידידותיות. טיפול מונע, מבעוד מועד, ושמירה על היגיינה וטיפוח בסיועו של ספר כלבים מקצועי יאפשרו לידידינו, ההולכים על ארבע, לעבור את הקיץ בשלום.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן