פרווה מבריקה, מוברשת ומסודרת הינה הכרחית לשמירה על בריאות וטיפוח ידידנו, ההולך על ארבע.
מחד גיסא, לפרוות הכלב תפקיד חיוני בהגנה על העור ומאידך גיסא, דילול הפרווה ותסרוקת מסודרת מסייעים לו להתמודד עם החום הכבד של הקיץ ומגנים עליו מפני מחלות וזיהומים.
מספרות כלבים צצות כפטריות לאחר הגשם ואתם, כבעלי כלבים מסורים מתלבטים איך לבחור את המספרה האולטימטיבית, שתעניק את השירות המיטבי לידידכם הנאמן.
 
במאמר הבא נציג לכם מספר טיפים חשובים לבחירה נכונה ואידיאלית של מספרת כלבים:
  • מיקום המספרה – בשלב הראשון, חשוב להתמקד במספרת כלבים הנמצאת באזור מגורכם. בהקשר הזה נציין כי מספרת כלבים ניידת מהווה פתרון נוח, נגיש ואיכותי הן עבורכם והן עבור ידידכם השעיר. שכן, מספרה ניידת לכלבים, מגיעה עד לסביבת ביתכם וחוסכת לכם (ולכלבכם) זמן ומאמץ מיותר.
  • רמת ניקיון ואסתטיקה – כדאי לשים לב במספרות כלבים ולבחון את רמת הניקיון והאסתטיקה הן של המקום והן של הציוד. חשוב לוודא כי המספרה נקייה ומודברת באופן תדיר נגד פרעושים, קרציות ומיני טפילים אחרים. כמו כן, מומלץ לבדוק באם מקום העבודה של הספר סטרילי, מואר וסגור.
  • רמת מקצועיות – לצערנו, אין דרישה חד משמעית בחוק להכשרה מקצועית לספרות כלבים. יחד עם זאת, מדובר במקצוע שדורש מיומנות, רמה מקצועית גבוהה וכישורים ייחודיים. מסיבה זו, מומלץ לבדוק באם ספר הכלבים המיועד עבר הכשרה מתאימה והאם יש לו יכולת להתמודד עם מקרים מאתגרים (חרדות והתנגדות לטיפול וכו'). לעסק יכול להיות מוניטין מפואר בשנים אבל מה שחשוב יותר הוא כמה זמן אותו ספר כלבים שמטפל באהוב שלכם כבר מספר כלבים.
  • יחס חם ואוהד לאוכלוסיית ההולכים על ארבע – מעבר לרמה המקצועית, חשוב מאוד שספר הכלבים יצטיין ביחסי אנוש וברכישת כבוד, אהדה וסבלנות לבעלי חיים בכלל ולכלבים בפרט. שיחה טלפונית עם הספר וצוות העובדים יאפשרו לכם להתרשם ולבחון את רמת השירותיות והאדיבות הנדרשת לטיפול איכותי ומסור בידידכם הנאמן והיקר.
  • סל טיפולים – ספר כלבים מקצועי, מיומן וותיק יציע לכם סל טיפולים ייעודי לצרכיו הייחודיים והדינאמיים של כלבכם היקר (מעבר לתספורת). בין הטיפולים השכיחים והחשובים ניתן למנות - גילוח פרווה, טיפול בפרעושים ו/או קרציות, הברשה, פתיחת קשרים, רחיצה יסודית, ניקוי אוזניים, גזיזת ציפורניים ועוד.
  • מגוון ואיכות הציוד – מספרת כלבים מקצועית ואיכותית מחזיקה באמתחתה ציוד בטכנולוגיה מתקדמת ומגוון תכשירים המיועדים לצרכים הייחודיים והמשתנים של אוכלוסיית הכלבים. לדוגמה – שמפו היפו אלרגני לכלבים הסובלים מאלרגיות, שמפו רפואי לכלבים הסובלים מבעיות עור, שמפו טיפולי נגד פרעושים וקרציות ועוד ועוד..
  • מחירים – טווח המחירים שכל מספרת כלבים מציעה, משתנה בהתאם לפרמטרים השונים: תספורת או רק רחצה וסידור, גיל הכלב, סוג הפרווה, התנהגות הכלב, פתיחת קשרים ומרחק נסיעה. חשוב לציין את הזמינות והנוחות של מספרת כלבים ניידת שכן היא חוסכת לכם זמן יקר, לוח זמנים גמיש וזמין ובנוסף, מעניקה טיפול פרטני לכלב שלכם בלבד ללא טיפול בו-זמנית בכלבים נוספים.
תספורת לכלב היא הרבה יותר מטיפוח!
על מנת שתוכלו להעניק לידידכם השעיר הן טיפול פרודוקטיבי ואפקטיבי והן חוויה נעימה, מומלץ להיעזר בטיפים הנ"ל ובאינטואיציה האישית שלכם לבחירת מספרת כלבים אידיאלית.
 
מקלחת לכלב
רחיצת כלבים ניידת

כיצד בוחרים מספרת כלבים?